Kolpingova rodina ve Velké Bíteši se zaměřuje na práci s dětmi a mládeží. V rámci farnosti se podílíme na různých společných akcích pro mládež, pro rodiny s dětmi i pro seniory. Mezi naše činnosti patří zejména různé sportovní a kulturní akce, jako jsou například Pohádkový les, odpoledne pro děti, setkání u táboráku, sportovní klání, podpora kulturních vystoupení, chrámový zpěv, knihovnická činnost a podobně. Každoročně pořádáme rodinné rekreace se společenským a duchovním programem.

Naším heslem je známý výrok A. Kolpinga: Potřeby doby vám ukáží, co máte dělat. Společným úsilím tedy napomáháme budovat občanskou a demokraticky smýšlející společnost na základě orientace na vzájemnou komunikaci, lidskou osobnost a kulturní pluralitu.

Naše Kolpingova rodina je součástí Kolpingova díla ČR. Máme partnerskou Kolpingovu rodinu z bavorského Schrobenhausenu, se kterou se navštěvujeme.

Pro ostatní organizace z Bítešska nabízíme k pronájmu za dobrých podmínek skákací hrad na akce pro děti a rozkládací stan 3×6 m.