Šumava 2024

Na přelomu prázdninových měsíců se vydalo 11 dětí z Bíteše a okolí se svými rodiči do šumavských hvozdů. Ráno nás probouzely cinkáním zvonců krávy, pasoucí se na louce nad naší chatou. Bydleli jsme na samotě v nádherné přírodě nedaleko od Churáňovského vrchu, za největšími “peckami” Šumavy jsme to tedy neměli daleko. Užili jsme si balvany na řece Vydře, nádheru a klid rašelinných jezírek v okolí Modravy a ze sedla našich kol jsme na vlastní kůži zakusili, co to znamená vyšlapat na Horskou Kvildu. Večer jsme se pobavili při turnaji v badmintonu či pro většinu z nás zcela nové hře Kubb. Co je ale nejdůležitější: utužili jsme vzájemná přátelství. Pro rodiče bylo krásné sledovat, jak se dokážou společně zabavit děti různých věkových kategorií a jak i tříleté děti jsou plnohodnotnými členy “smečky”.

Marie Dvořáková