Rok 2013

Vážení přátelé,
protože počasí nám vůbec nepřeje a předpověď na zítřek je ještě horší, domluvili jsme se na přesunutí Pohádkového lesa. Náhradní datum je neděle 9. června. Prosím dejte vědět i svým rodinám a známým.
Díky!
Laďa Koubek

alt

Bítešští farníci již několik let vybírají peníze na postupné opravy kostela. Po loňské opravě věží zvenku bude následovat jejich oprava zevnitř. Důvodem je špatný stav spárů, díky němuž je ve věžích nepříjemný prach a nepořádek.
Na tuto opravu bude určen i výtěžek bítešského farního plesu, který se uskuteční 9. února. Zavítá k nám tradičně oblíbená kapela F-Box. Kromě tradiční velmi bohaté tomboly si organizátoři plesu připravili i několik nových překvapení. Vstupenky je možno kupovat v bítešském Informačním centru.

/ LK


Bítešští farníci již několik let vybírají peníze na postupné opravy kostela. Po loňské opravě věží zvenku bude následovat jejich oprava zevnitř. Důvodem je špatný stav spárů, díky němuž je ve věžích nepříjemný prach a nepořádek. Farníci za rok 2012 vybrali mezi sebou zhruba 250 000 Kč, které bude možno na opravy použít. Na tuto opravu bude určen i výtěžek bítešského farního plesu, který se uskuteční 9. února. Zavítá k nám tradičně oblíbená kapela F-Box.

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

Hned po skončení letošního roku vypukne tradiční tříkrálová sbírka. Tentokrát opět dostanou občané poděkování v podobě krásného koncertu. V bítešském kostele vystoupí vynikající brněnský sbor Gaudeamus v neděli 6.ledna 2013 od 17 hodin.

Gaudeamus Brno je smíšený pěvecký sbor, který působí na české sborové scéně od roku 1996. V letech 1999-2003 byl oficiálním sborem Masarykovy univerzity Brno, v současnosti je samostatným občanským sdružením.

Sbor je stálou součástí brněnského kulturního dění, každoročně pořádá a účastní se koncertů a sborových festivalů doma i v zahraničí, podílí se na benefičních koncertech.

Koncertní repertoár zahrnuje sborové skladby českých a světových skladatelů od renesance až po současnou tvorbu. Členy sboru jsou převážně studenti a absolventi brněnských vysokých škol.

Výtěžek koncertu, který pořádá místní farnost ve spolupráci s Oblastní charitou Žďár nad Sázavou, bude určen na postavení nových varhan v kostele ve Březí. Pomůžeme tak sousední farnosti, ve které je také správcem náš otec Bohumil.


/ Ladislav Koubek