V pátek 14. října se v 19 hodin rozezní bítešský kostel současnou folk-rockovou křesťanskou hudbou.  Už poněkolikáté zde vystoupí hudební skupina Soumrak. Tato kapela si k letošním 15. narozeninám nadělila nové CD Skandál, ze kterého určitě v Bíteši některé písničky zazní. Její tvorba se dá charakterizovat podle citátu  jako „Bible jak jí znáte, nebo spíš neznáte.“ V písničkách Soumraku ožívají biblické příběhy, často vyprávěné netradičním způsobem a z netradičního úhlu pohledu. Můžete se těšit na písničky, do kterých muzikanti určitě zapojí nějakým způsobem i publikum.

 

Kapela Soumrak prošla před léty výraznou personální změnou, v současnosti v ní působí  devět zpěváků, zpěvaček, hudebníků a hudebnic, důležitou roli mezi nimi hraje i zpěvačka a flétnistka  Katka Vrzalová z Velké Bíteše.  Kromě flétny uslyšíte  kytaru, klávesy a baskytaru.

Za dobu své existence vystoupil Soumrak v Bíteši už mnohokrát, a pravděpodobně pokaždé v jiném složení. Ani letos na podzim tomu nebude jinak, v kapele se objevil nový klávesista.

Přijďte si poslechnout staré příběhy, které v podání Soumraku ožijí neotřelým způsobem a viděné trochu jinak.

/ Luděk Strašák

alt