Rok 2015

Třetí adventní neděli 13. prosince v 18 hodin se na bítešské Základní umělecké škole uskuteční beseda s vzácným hostem Janem Postatzkým-Lichtensteinem. Ta se koná v rámci tradiční Bítešské akademie. „Tématem besedy bude rodina Podstatských a šlechta na Moravě,“ říká za organizátory Tomáš Lajkep z bítešské Kolpingovy rodiny.

Jan Podstatzký – Lichtenstein, celým jménem Johann Nepomuk Anna Maria Hypolit (* 1937 ) je hrabě z rodu Podstatských. Jeho rodina emigrovala v březnu 1948 a cestovala přes Linec, Švýcarsko a Itálii do Chile. Z Chile se přestěhoval zpět do Evropy a žil hlavně ve Francii, Německu a Španělsku. Deset let pracoval pro Ottu Habsburského v době, kdy se utvářelo Evropské společenství. Po revoluci mu byl navrácen majetek v restituci - společně s rodinou spravuje zámek ve Velkém Meziříčí. S manželkou Anitou de Lorgeril má 3 syny. O své zkušenosti se nyní podělí s bítešským publikem.

alt

Milé děti,

Farnost Velká Bíteš a Kolpingova rodina vás zve na lednový minitábor, který se uskuteční od 28.1. do 31. 1. 2016 ve Velké Bíteš na faře.

Přihlášky jsou v kostele vzadu na stolečku nebo zde: Přihláška na miniTábor 2016 a hlavní vedoucí celé akce je Kateřina Ráboňová.

Přihlášky odevzdávejte v co možná nebližším termínu a přihlašovat se mohou děti od prvních tříd.

alt