Populární cyklus besed s názvem Bítešská akademie pokračuje dalším setkáním. V neděli 20. října od 18 hodin vystoupí na velkobítešské Základní umělecké škole Tomáš Lajkep a František Bradáč. Jejich přednáška bude mít název „Dáme duši do pořádku.“

MUDr. Tomáš Lajkep, PhD. je psychiatr, primář Dětské psychiatrické nemocnice Velká Bíteš. Ing. František Bradáč je manažer a bývalý dlouholetý starosta Velkého Meziříčí. Oba nám řeknou, jak se udržet psychicky svěží i v situaci, kdy nám spousta věcí nedělá radost.

„V loňském roce vyhledalo péči psychiatra více než půl milionu Čechů. Psychiatrie tedy již není tabu. Přesto je lepší najít způsoby, jak můžeme duševním onemocněním předcházet a udržovat se psychicky v kondici,“ říká Tomáš Lajkep.

Tomáš Lajkep a František Bradáč zároveň mají ambici zastupovat region v poslanecké sněmovně. Proto součástí programu bude i beseda, ve které se podělí o názory na aktuální dění v naší zemi.

Na další přednášku se bítešští mohou těšit v listopadu. Senátor a prezident Agrární komory Jan Veleba se v ní podělí o svůj pohled na české zemědělství a řešení jeho nejbližší budoucnosti.

/ Ladislav Koubek

alt