alt

Jedinečnou možnost setkat se s duchovní hudbou v podání mladé generace bude mít bítešsképublikum v sobotu 12. května. Od 18 hodin se v bítešském kostele uskuteční koncert pěveckéhosboru brněnského uměleckého gymnázia Pavla Křížkovského.


Vynikající brněnský sbor se věnuje především interpretaci vokální i instrumentální hudby od gotikypo baroko, v repertoáru má však i lidové písně a díla současných skladatelů. Vystoupil v mnohazemích Evropy a zámoří. Na základě vítězství v soutěži o účast vystoupil jako jeden z desetisborů z celého světa na festivalu v jihokorejském Seoulu (2000), koncertoval na prestižnímmezinárodním festivalu Ochridské léto v Makedonii (2004). Byl oceněn na několika hudebníchsoutěžích. Soubor vytvořil také několik nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi, v rámcizahraničních turné pak pro americkou televizi UNT a Jihokorejskou státní televizi. Mezi jehovýznamné hosty patří PSMU, Janáčkovo kvarteto, The London Madrigalists a dětské sbory ze Sofiea z Petrohradu.


Gymnázium Pavla Křížkovského vzniklo v Brně v roce 1993. Ve své koncepci vychází z tradicklasického vzdělání, avšak díky výuce uměleckých oborů a předmětů s nimi spojených se stáváškolou nového, nekonvenčního typu. Gymnázium studentům nabízí čtyři umělecké profilace:hudební, výtvarnou, literárně-dramatickou nebo hudebně-dramatickou.
/ LK