Rok 2012

Velkobítešský kostel se otevře návštěvníkům o týden dříve než stovky dalších kostelů po celé zemi. Již v pátek 17. květba ve Velké Bíteši kostel ožije hudbou, divadlem, bohoslužbou královniček a dalším programem. V centru dění ale budou i obě kostelní věže, ve kterých se nacházejí ojedinělé pět set let staré zvony.

alt

 

Srdečně zveme na slavnostní vánoční koncert Bítešské scholy. Uskuteční se na Boží hod vánoční v kostele sv. Jana Křtitele. Na letošním koncertu vystoupí schola poprvé pod vedením dirigenta Jaromíra Hlaváče. Na programu jsou české i světové koledy.

Vstupné dobrovolné.

koncert btesk schola 25.12.2012

S provokativní přednášku s názvem Pochybujete ještě? Důkaz existence Boží předstoupí před velkobítešské publikum český filosof Jiří Fuchs. Přednáška a navazující beseda se uskuteční tento pátek 7. prosince od 18.00 v prostorách bítešské Základní umělecké školy.

Bítešská akademie si získává dobré jméno díky volbě zajímavých osobností, jako byli biskup Václav Malý, astronom Jiří Grygar či lékař Vít Kaňkovský. „Jirka Fuchs je charismatický člověk a těším se na živou diskusi,“ říká Tomáš Lajkep z Kolpingovy rodiny Velká Bíteš, který besedu organizuje.

 

alt

 

Jiří Fuchs (*1947) je šéfredaktor Distance - revue pro kritické myšlení, lektor Academia Bohemica, spolupracovník Občanského institutu. Je autorem sedmisvazkové řady FILOSOFIE (Praha 1997 – 2007).

/ Ladislav Koubek