Hudební soubor Santini z Telče se představí bítešskému publiku v neděli 6. března. Spolu s komorním orchestrem Cordial string quartet z Třebíče zazpívá díla vynikajícího francouzského skladatele Marca Antoine Charpantiera.

Dirigent Karel Tomek sklízí velké úspěchy

Soubory vystoupí pod vedením vynikajícího třebíčského dirigenta Karla Tomka, který v listopadu naprosto zaplnil hale v Osové Bítýšce a nadchl publikum koncertem Světlo národů Charlese Nowella.
Sbor Santini přes krátkou dobu své existence ukázal, že je životaschopným a dynamicky se rozvíjejícím hudebním tělesem, sborem zpěváků a zpěvaček, kteří vědí, proč se chtějí produkci duchovní hudby věnovat a kteří jsou schopni pro uskutečnění svých cílů obětovat svůj čas, námahu i své peníze. Název Santini přijal sbor jako výraz touhy budovat hudební chrám podobně, jako slavný barokní architekt, jako poděkování Bohu za jeho obdarování hudbou, kterou může sbor používat k Jeho chvále.
Jedinečný zážitek si nenechejte ujít v neděli 6. března 2011 v 16.30 v kostele ve Velké Bíteši nebo v 19.00 v kostele v Náměšti nad Oslavou.
/ Ladislav Koubek