28. července se deset rodin z Velké Bíteše a okolí rozjelo na společnou dovolenou do Beskyd. Ubytováni jsme byli ve dvou chatách, Beskýdek II a III, s krásným výhledem přímo na Lysou horu. Její provokativní blízkost nás pochopitelně nenechala chladnými a hned druhý den jsme se tento nejvyšší vrchol Beskyd rozhodli pokořit. Následující den jsme pro odlehčení podnikli návštěvu továrny Marlenka ve Frýdku, kde byla exkurze k velkému potěšení mnohých členů doplněna o ochutnávku zdejších produktů.

Ve středu večer za námi přijel otec Bohumil Poláček. Další den jsme všichni společně putovali ke dřevěnému kostelu na Grúni, kde jsme slavili mši svatou.

Protože nedaleko za hranicemi se na Slovensku nachází známé poutní místo Turzovka, část z nás, opět s otcem Bohumilem, absolvovala ještě jednu pouť zakončenou mší sv. v poutním kostele. Individuálně některé rodiny navštívily například hrad Hukvaldy, muzeum Tatra v Kopřivnici, Hornické muzeum Landek Park, Muzeum hornictví a průmyslu či ZOO v Ostravě nebo podnikaly pěší i cyklistické výlety v okolí našeho ubytování.

I když každý den vydatně pršelo, zmokli jsme pouze jednou, a také jsme všichni včetně dětí využili příležitosti naučit se hrát kulečník. V neděli 4. srpna jsme opouštěli chatu plni dojmů a krásných zážitků z Beskyd.

/ Ludmila Fousková